Tisková zpráva z představení Whiskey a Beer Pairing

November 12, 2016

 

 

Tisková zpráva z představení Whiskey a Beer Pairing

Minipivovar Kosíř a Jan Becher Pernod Ricard navázali překvapivou spolupráci. Dne 29. 9. 2016 proběhla v The Black Stuff Olomouc ukázka toho, jak může fungovat propojení regionálního výrobce piva se světovou značkou whisky - Jameson

Jameson ve spolupráci s pivovarem Franciscan Well Brewery přišel se zajímavou myšlenkou párovat pivo a whisky.

Známá značka whisky tradičního výrobce ležela v rámci experimentu posledních 6 měsíců v dřevěných sudech po Stoutu – tradičním svrchně kvašeném tmavém pivu s tóny čokolády a kávy pocházejícím z Britských ostrovů. Následný produkt Jameson Caskmates pak dostal tyto tóny čokolády a kávy do svého chuťového profilu

Zástupci Pivovaru Kosíř a The Black Stuff Irish Pub & Whisky Bar se na počátku roku 2016 shodli na plánu vyzkoušet párování tohoto unikátního produktu se zajímavým typem piva z regionálního pivovaru. Za tímto účelem kosířský sládek David Kapsia uvařil 14° spodně kvašený ležák s tóny čokolády a kávy, který se od irského originálu lišil jak stupňovitostí, tak i typem kvašení.

Tento pokus byl korunován úspěchem. Při neoficiálním představení tohoto tmavého ležáku dne 14. 7. 2016 Zdenek Kortiš, majitel nejlépe hodnoceného pubu / pivního baru v ČR pro rok 2015, konstatoval, že moravská kombinace je velice sympatická, ba dokonce se může stát konkurencí pro originální spojení Jameson Distillery a Franciscan Well Brewery.

Nové pivo se v další fázi dostalo až do společnosti Jan Becher Pernod Ricard (oficiální distributor Jameson v ČR). Zde se podařilo Pivovaru KOSÍŘ dostat mezi tři pivovary v České republice, jež budou zprostředkovaně spolupracovat s Jameson Distillery. Konkrétní aktivita bude spočívat v zaslání dubových sudů určených k ležení černého piva. Toto pivo pak bude moci být označováno na obalu značkou „Aged in Jameson Casks“.

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

June 12, 2019

January 10, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2019 by Pivovar Kosíř s.r.o..