Hejtman Rozbořil chmelil pivní speciál

May 9, 2016

 Hejtman Rozbořil chmelil pivní speciál. Svatým Floriánem pokřtí knihu o dobrovolných hasičích

Speciální limitovaná edice piva s názvem Svatý Florián. Výhradně pro akci, na které bude 27. května 2016 slavnostně pokřtěna nová publikace Dobrovolní hasiči Olomouckého kraje a požehnán prapor pro Krajské sdružení hasičů, ji vaří minipivovar Kosíř ze Lhoty pod Kosířem.

Chmelení piva je jednou z nejdůležitějších částí výroby pěnivého moku. Chmel se do tekutiny přidává celkem třikrát. Prvních dvě stě gramů nasypal do kotle hejtman Olomouckého kraje symbolicky v den, kdy si připomínáme patrona hasičů svatého Floriána.

„Pocházím z obce nedaleko Litovle, kde má vaření piva letitou tradici. Chmelil jsem ale poprvé v životě,“ přiznal s úsměvem Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Čtyři sta třicet litrů jedenáctistupňového ležáku bude k ochutnání na slavnostním křtu knihy o dobrovolných hasičích. Publikace mapuje historii i současnost sborů v jednotlivých obcích regionu.

„Olomoucký kraj má za sebou patnáct let fungovaní. Stejně dlouho intenzivně spolupracuje se složkami Integrovaného záchranného systému. Řekli jsme si, že to už je důvod k tomu, aby tu po nás něco zůstalo. A kniha, která v regionu nemá obdoby, je určitě dobrý nápad,“ řekl hejtman Rozbořil.

Slavnost, která se bude konat v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci, pojali organizátoři jako dětský den s Integrovaným záchranným systémem. Prezentovat se budou jeho jednotlivé složky. Program vyvrcholí právě křtem knihy a žehnáním praporu pro Krajské sdružení hasičů Olomouckého kraje.

Zdroj:www.kr-olomoucky.cz

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

June 12, 2019

January 10, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2019 by Pivovar Kosíř s.r.o..